Hizmetler

EsTo Trade Co., uzun yıllardır İzmir’de faaliyet gösteren bir dış ticaret firmasıdır. Türkiye’nin önde gelen, saygın tedarikçi ve üretici firmalarının ürünleriyle kendi deneyim ve güvenilir iş ortaklığı perspektifini birleştiren firma, ülkesine katma değer sağlamak için Türk ürünlerini kendi markasıyla pek çok dünya pazarına ihraç etmektedir. Geniş ürün portföyü, küresel gıda tüketim trendlerini yakından takip eden ekibi ve çözüm odaklı vizyonuyla EsTo Trade Co., müşterilerine, “Fiyat – Kalite – Sürdürülebilirlik” çerçevesinde en iyi hizmeti vermeye devam etmektedir. Kuruluşundan bu yana ürünlerini ulaştırdığı pazarları arttırmayı hedefleyen firma özellikle Ortadoğu, Orta ve Batı Afrika ülkeleri ile Doğu Avrupa’da günden güne güçlenmektedir.   

Doğrudan ihracatçı bir firma olmanın yanı sıra EsTo Trade Co., dış ticaret alanında satış, pazarlama, lojistik ve gümrük operasyonları konularında da aracılık ve danışmanlık hizmetleri veren köklü bir kuruluştur. 

İhracat

32 yıldır dış ticaret alanında aktif olarak faaliyet gösteren EsTo Trade Co.; sektörü, üreticileri ve uluslararası platformda talep gören ürünleri son derece iyi değerlendiren bir vizyona ve kendini sürekli yenileyip, geliştiren bir yönetim anlayışına sahiptir. Bununla birlikte küresel bazda birbirinden farklı tüketim alışkanlıklarını ve bu alanda yaşanan değişiklikleri yakından takip eden firma, bu çerçevede müşterilerinin beğenisine sunduğu ürün portföyünü geliştirmekte ve çeşitlendirmektedir. Her zaman en iyi ve en kaliteli ürünü, en rekabetçi fiyat ve koşullarla müşterilerine sunmak EsTo Trade Co'nun daimi hedefi olmuştur. Gıda endüstrisinin her aşamasına yönelik ürün tedarik etmeyi amaç edinen EsTo Trade Co., sadece ürün değil aynı zamanda know-how da sağlayarak sektördeki güvenirliğini arttırmaktadır. 

Navlun Hizmetleri

Tüm ihracat operasyonlarında en güncel Incoterms hükümlerini uygulayan EsTo Trade Co., ürünlerini çoğunlukla FOB bazında teklif etmektedir. Yükleme limanları ürünün tedarik edildiği tesise göre değişkenlik göstermekle birlikte genellikle İzmir limanlarıdır. Bununla beraber firma, müşterilerini desteklemek ve ürünler varış destinasyonuna ulaşıncaya kadar navlun dahil tüm operasyonları tek elden yönetmek için, dünyanın herhangi bir noktasına en iyi taşıma fiyatını ve şartlarını da teklif etmektedir. 

Gümrük ve Evrak İşlemleri

Satış şartlarına göre değişkenlik göstermekle birlikte çoğunlukla Türkiye’den ihracat gümrükleme işlemleri EsTo Trade Co., tarafından yapılmaktadır. İstisnasız her ihracat işleminde, olası bir aksaklık, gecikme veya ilave bir masraf oluşmasını engellemek için, gerekli tüm belgeler kusursuz bir şekilde düzenlenmektedir. Bunun ötesinde, müşterilerin ve ürünlerin varış yapacağı ülkenin şart ve taleplerine bağlı olarak, deneyimli EsTo Trade Co., ekibi aracılığıyla 7/24 ilave evrak ve back-up hizmeti verilmektedir.

Aracılık ve Danışmanlık Hizmetleri

EsTo Trade Co., doğrudan yaptığı satış ve ihracatların yanı sıra ürünlerinin dünya çapında daha geniş kitlelere pazarlanmasını ve satışını planlayan Türk firmalara aracılık ve danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Firma, hedef pazarlarda ürünlerini tüketiciyle buluşturmak için işbirliği fırsatlarını değerlendirmek isteyen, yenilikçi ve güvenilir Türk şirketlerine danışmanlık yaparak, ürünlerin pazarlanması ve ihracı hususlarında geniş uzmanlığını sunmaktadır. EsTo Trade Co., Türk şirketlerinin ürünlerini global piyasa şartlarına adapte etmelerine yardımcı olduğu gibi, kaçırmış olabilecekleri fırsatlardan tam anlamıyla faydalanabilmeleri için de firmaları yönlendirmektedir.

Diğer yandan EsTo Trade Co., dinamik Türk iç pazarına girmek isteyen ve güven esasına dayalı, uzun soluklu bir işbirliği kurmak isteyen yurtdışı firma ve üreticilerin temsilcisi olarak da hizmet vermektedir. Firma, iç pazardaki tüm gelişmeleri yakından takip ederek, bu doğrultuda oluşturduğu raporları iş ortaklarıyla düzenli olarak paylaşmakta ve onların iç piyasada çizecekleri yol haritasına katkıda bulunmaktadır.